Kuru temizleme nedir? - Dry Nişantaşı

Kuru temizleme nedir?

Ataşehir kuru temizleme
Kuru temizlemede nelere dikkat edilmeli
29 Kasım 2016

kuru temizleme nedir?

 

kuru temizleme, çözücü maddeler ve buhar ile yapılan temizleme yöntemidir.  kuru temizleme yöntemi zamanında  tesadüf ile keşfedilmiş bir yöntemdir. Fransız bir kimyacının, 1825 yılında tesadüfen gazyağının kirli masa örtüsünü temizlediğini fark edince, su ve sabunu temizleme tekniklerinden çıkararak kuru temizlemeyi bulmuştur.

Suyun ve sabunun, temizlikte kullanılması sonucu, yün ve pamukta kasılmalar, buruşmalar gibi olumsuz etkilerin meydana gelmesi sonucunda, kuru temizlemeye olan talep bir anda yoğunlaştı ve popüler hale gelmeye başladı. başlangıçta gazyağı veya benzin kullanılmasına rağmen, daha sonraları benzinden sıfır derece gibi düşük sıcaklıklarda parlama yapmayan, terebentin tuhu kullanılmaya başlandı.

Teknolojinin hızlı ilerlemesi sonucu, farklı kumaş türleri ortaya çıkmıştır. Bu sebeple, bu teknolojiye ayak uydurmak  adına, farklı çözücüler de  keşfedilerek kullanılmaya başlanmıştır. Bu çözücülerden bazıları, ince kumaşlara veya süsleme türündeki parçalara  etki etmeyen, freon sınıfından, floürlü bir çözücü olan “Çözücü 13” olmuştur.

Ataşehir kuru temizleme işlemlerinde sırasıyla, temizleme, kurutma, havalandırma, ürünlerin katlanması etiketlenmesi, lekelerin giderilmesi gibi işlemler  uygulanır. Bütün bu işlemler için gerekli modern kuru temizleme makinaları geliştirilip kullanılmaya başlanmıştır. Makinalarda kullanılan çözücülerin görevi, ürün üzerindeki yağları çözmektir. Bu işlem esnasında  kir tanesikleri yumuşamış hale gelir. Bu işlem ürünlerin konulduğu kazanın  çalkalama işlemince sürat kazanır ve başarılı bir sonuç elde  edilir.

Ataşehir kuru temizleme, konusunda  yılların verdiği deneyimle siz değerli müşterilerimize en iyi temizlik hizmetini sunmaktayız. Ürünlerimize değer vererek, onları ilk günlerindeki haline  çeviriyoruz.

Ataşehir kuru temizleme telefon

Ataşehir de  kuru temizleme, ataşehir kuru temizleme, ataşehir için kuru temizleme.